fbpx

Publikohet lista: 10 aktorët më të paguar për vitin 2020 sipas “Forbes”

Lista e aktorëve më të paguar në botë gjatë vitit 2020 është publikuar nga “Forbes”.

Lista, e bazuar në fitimet gjatë 12 muajve të fundit, kryesohet nga Dwayne ‘The Rock’ Johnson, i cili u pagua 87.5 milionë $ gjatë 12 muajve të fundit, përfshirë 23.5 milionë dollarë për rolin e tij në filmin origjinal Netflix, “Red Notice”.

Ryan Reynolds renditet në vendin e dytë në listë, pasi fitoi 20 milionë dollarë për secilin nga filmat “Six Underground” and “Red Notice”, ku ai luan me Johnson.

Gjithashtu në pesëshen e parë janë Mark Wahlberg, me 58 milionë dollarë fitime, Ben Affleck me 55 milionë dollarë dhe Vin Diesel, i cili bëri 54 milion dollarë, megjithë filmin e nëntë “Fast & Furious” që u shty në vitin 2021 për shkak të koronavirusit.

Për më tepër shikoni listën e mëposhtme: