fbpx

Publikohet smartfoni i parë i përthyeshëm

aa-33-594x350.jpg

‘Samsung’ ka publikuar ditën e djeshme një smartfon, i cili është i pari me ekran të përthyeshëm që duhet ‘Galaxy Fold’.

Ky smartfon do të jetë në treg nga 26 prilli për të gjithë përdoruesit e Samsung e jo vetëm dhe kushton plot 1980 dollarë.

“Ky smartfon me ekran 4,6 polësh kur hapet mund të transformohet në një tabletë 7,3 polëshe’, tha një prej përgjegjësve të ‘Samsung’.

Kujtojmë që shitja e telefona smart gjatë 2018-ës ka pësuar rënie, por Samsung ka ardhur me një tjetër strategji mesa duket për përdoruesit e saj./real-news.tv

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303