fbpx

Publikon fotot nga rinia e vet, deputeti ironizon keq Ramën

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi ndërsa ka publikuar disa foto të rinisë së tij në Facebook, ironizon Ramën duke thënë se nuk merr vesh as nga sporti e as nga teatri.

“Unë artist nuk jam, as di të luaj teatër, as di të pikturoj, por nuk ka sportist të mos e ketë artin në shpirt.

Arti, demokracia, liria duan shpirt dhe forcë. Dhe të dyja kanë nevojë të edukohen dhe të ushtrohen.Te mos ishin ngjyrat si do percaktoheshin skuadrat,logot,medaljet,simbolet e tifozeve? Te mos ishte muzika asnje zhaner i sportit nuk do kthehej ne balet,gjimnastike,koreografi apo thjeshte ski.Sporti e arti jane dy gjuhe universale qe hapin e japin mundesi te pafundme per tu shprehur fizikisht,intelektualikisht,emocionalisht.Po ti i dashur armik nuk njeh asnjerin zhaner ,prandaj nuk ke si te kuptosh se si sporti ashtu dhe arti duan shpirt,disipline,prani e pavaresi.Ti je dhe do mbetesh tipiku i liderit autoritarist e autokrat.”my way or the highway””, shkruan Maliqi.

le 2 le 3 le 4 le 5 le 6 le 7 le 8 le
<
>