fbpx

Punonjësit e transportit nuk tremben nga paralajmërimi i Veliaj, dalin sot në protestë

Punonjësit e transportit urban në Tiranë nuk i janë trembur presionit të bërë nga Kryebashkiaku Erion Veliaj.

Ata kanë dalë sot në protestë para ministrisë së Financave, ku kërkojnë një pagë tjetër dhe ndryshim të protokollit.  Punonjësit janë kryesisht të linjave të transportit publik brenda për brenda Tiranës.

Të pranishëm ishin edhe forca të shumta policie, të cilët bënë të mundur shpërndarjen e protestuesve.