fbpx

Qëllohet për vdekje me armë zjarri një vajzë 16 vjeç, dalin detajet tragjike

LAJMI-I-FUNDIT-1-1-822x462-4-1-2-1-1-6tqmcaz6vyxfb2m18bgy1pba624fosnkts0ucs9way0-1-6y2hanzarlbbfnn5x7qct2o318ilgzpmadh9v8zzujs-6y2z7s2oapfcn5kveth2u15e6vtzsm9nte2kpdheezs.jpg

Policia e Ohios ka vrarë një vajzë 16-vjeçare, e cila ishte afro amerikane. Raportohet se ajo është përfshirë në një sulm me thikë.

Kryebashkiaku i Columbus, Andrew Ginther konfirmoi ngjarjen duke shkruar në profilin e tij në Twitter se një vajzë e re kishte humbur jetën në mënyrë tragjike.

Viktima është Ma’Khia Bryant. Tezja e saj tha për mediat se adoleshentja jetonte në një shtëpi sociale dhe ishte përfshirë në një zënkë me një adoleshent tjetër. Ajo shtoi se mbesa e saj e kishte hedhur thikën në tokë para se të qëllohej disa herë nga policia.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303