fbpx

Qeni i humbur udhëtoi 380 kilometra për t’u kthyer në shtëpi

Screenshot_6-11.jpg

Një qeni i humbur gjatë kohës së pushimeve në Francë u shfaq në qytetin e tij të lindjes 380 kilometra larg.Kur u kthyen nga pushimet në Itali, pronarët e qenit u ndalën në rajonin francez të Savojës.Sipas Radio France Bleu, qeni dyvjeçar për të nuhatur pak, por në mënyrë të pazakontë, nuk u kthye më.Ndërkohë pronarët pritën me orë të tëra. Madje të nesërmen, ata raportuan se qeni ishte zhdukur dhe më pas vazhduan rrugën për të vizituar të afërmit.Pas disa ditësh, ata morën një fotografi të qenit nga disa persona që po kujdeseshin për një shtëpi pranë Nimes në jug të Francës.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303