fbpx

Qesharake, ja si hidhet kripa në Gjirokastër!

Gjirokaster.jpg

Reshjet e dëborës kanë mbuluar vendin që nga veriu në jug. Një nga qytetet e prekura prej reshjeve të dëborës është edhe ai i Gjirokastrës.

Shërbimet e bashkisë kanë gjetur një mënyrë kursimtare për të shpërndarë kripën në rrugët e këtij qyteti për të lehtësuar lëvizjen e lirë të automjeteve.

Kripa shpërndahet me aq kursim, ku shfaqen dy puntëtorë të bashkisë që lëvizin me një karrocë dore dhe mbushin grushtet për shpërndarë kripën në rrugët e qytetit të gurtë.

Për më shumë shikoni videon e mëposhtme:

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *