Qeveria e re/ Përfaqësues të Vetëvendosjes dhe LDK-së do të takohen sërish nesër

Grupet e punës të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, do të takohen nesër në mesditë ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore.

Takimi do të zhvillohet në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje, duke filluar nga ora 15:00.

Mediet vendase raportojnë se nesër do të bisedohet për çështjet sociale, energjetike dhe kulturë.

Grupet e punës pothuajse janë në përfundim të punës së tyre dhe pastaj i mbetet kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa të bien dakord rreth propozimeve të këtyre grupeve, si dhe t’i ndajnë përgjegjësitë qeverisëse.