28.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Rama çon propozimet tek Meta, pritet dekretimi

spot_img

Disa ditë më parë kryeministri i Shqipërisë  Edi Rama ka ndryshuar kabinetin qeveritar, propozimet kanë shkuar dje ne Presidence në pritje të dekretimit.

Sipas burimeve presidenti ka një javë kohë për të dekretuar 8 ministrat e rinj si dhe zëvendëskryeministrin.

LISTA

  1. Besa Shahini në vend të Lindita Nikollës
  2. Anila Denaj në vend të Arben Ahmetaj
  3. Genti Caka në vend të Ditmir Bushatit
  4. Bledi Çuçi në vend të Niko Peleshit
  5. Elva Margariti në vend të Mirela Kumbaros
  6. Eduard Shalsi në vend të Sonila Qatos
  7. Elisa Spiropali, Ministre për Marrëdhënie me Parlamentin
  8. Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë në vend të Damian Gjiknurit
  9. Erion Braçe zv/kryeministër i ri në vend te Senida Mesit
spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat