fbpx

Rama dhe Abazoviç mbërrijnë në “zemër” të Ukrainës

1655277495_page.jpg

Kryeministri Edi Rama në orët e para të mëngjesit së 15 qershorit ka mbërritur në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev.

I pari i qeverisë në këtë udhëtim ka qenë bashkë me kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviç dhe kanë udhëtuar fillimisht drejt Polonisë, ndërsa prej andej janë nisur me tren për në zemër të Ukrainës.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303