fbpx

‘Rama e ka shitur çështjen çame’/ Paralajmërimi bombë: Së shpejti do të keni…

Kryeministri Edi Rama, gjate nje seance parlamentare, ku eshte diskutuar projektligji per Arsimin e Larte. /r/n/r/nPrime Minister Edi Rama, during a parliamentary session.

Sekretarja e përgjithshme e  PDIU, Mesila Doda ka qenë e ftuar ditën e sotme në studion e ABC News, ku ka hedhur disa akuza të forta ndaj Ramës.

Ajo tha se ai e ka harruar dhe e ka shitur çështjen çame.

Më tutje, Doda paralajmëroi se së shpejti populli do të ketë disa shkresa, pasi flitet për diçka tepër të rëndë.

“Rama e ka keqpërdoruar çështjen çame. E kemi parë kur dikur ngrinte zërin në mbrojtje të çështjes çame, por e kemi parë sesi e ka shitur dhe ka harruar çështjen çame, ka arritur deri aty sa të heqë nga librat e historisë së çështjes çame. Do keni shkresa pas ca ditës për çështjen çame. Flitet për diçka shumë të rëndë”, theksoi Doda.