fbpx

Rama i bën ftesë publike kancelares Merkel: Rikthehu në Shqipëri shijo detin dhe humorin, që është shumë përpara BE

dyshe.jpg

Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët me kancelaren Merkel e ka ftuar këtë të fundit që të rikthehet në Shqipëri dhe të ‘lexojë’ më nga afër realitetin tonë.

“Tani do të jetë më e lirë Merkel. Shpresoj që të ketë kohën dhe dëshirën që të rikthehet në Shqipëri për të lexuar më nga afër realitetin tonë. Dhe për një farë mënyrë pas gjith asaj ngarkese për tu shpërblyer me detin natyrën që në këtë fushë është shumë përpara bashkimit Europian”, tha Rama.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303