20.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

“Rama ik!”Të rinjtë prijnë sot protestën e opozitës

spot_img

Opozita po mban sot protestën e 8, me qëllim largimin e kryeministrit Edi Rama. Qytetarët janë mbledhur para Kuvendit ndërsa brenda tij zhvillohet seanca.  Këtë herë peshën e protestës e ka rinia. Në duar ata mbajnë pankarta me mbishkrimin:

“IK”, teksa një prej tyre ka vënë në fytyrë një maskë me portretin e Kryeministrit.

Në protestën e kësaj të mërkure mungon kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, i cili është nisur për një vizitë në Berlin ku do të takohet me zyrtarë të CDU-së dhe Partive Popullore Evropiane. Në qendër të takime është situata politike në Shqipëri dhe aksioni i opozitës për largimin e Qeverisë Rama.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat