23.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Rama inspekton aksin Tiranë-Elbasan

spot_img

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka publikuar një video në rrjetin social ‘Facebook’, ku tregon qartazi se së bashku me ministren Balluku kanë inspektuar njërën anë të autostradës Tiranë-Elbasan. Rama shkruan se pas 7 vitesh, në maj aksi do të ketë përfunduar sipas standardeve të vendosura.

“Hapet më në fund njëra anë e autostradës Tiranë – Elbasan, pas një 7 vjeçari peripecish në ndërtimin e një aksi strategjik, të nisur pa projekt e pa studim gjeologjik, që pasi e gjetëm si të gjitha rrugët e lëna rrugëve dhe u përballëm me ndalesa e rrëshqitje masive, e përfundojmë tërësisht në maj sipas standardeve të domosdoshme të ndërtimit e të sigurisë së lëvizjes”, shkruan Rama në ‘Facebook’./real-news.tv

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/419983578750165/?__tn__=%2CdkC-R&eid=ARDWK9zqM3sE-2YqRpIAbzU4Ums9hmqIyj1A3ovzGKWR7LQDk7_PD39WeG3HPwhogwSt2WQsCmMYZ-cq&hc_ref=ARQWPh4lCuOnH3KU0QryUu_HnjOG8ufsG7AQUM2K4pdSPwB_hT7ds_RHsYRQrcUuyBE

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat