fbpx

Rama mbledh grupin e PS, ja për çfarë diskutohet

edi-rama.jpg

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka mbledhur grupin e PS gjatë ditës së sotme.

Mendohet se diskutimi i Ramës do të ketë në fokus pikërisht zgjedhjet e 30 qershorit.

Sipas shqiptarja.com, mendohet se takimi do fokusohet te tre pika kryesore, që janë situata politike në vend, menaxhimi dhe përgatitja për zgjedhjet lokale.

Gjithashtu, primare do të jetë edhe përzgjedhja e 61 kandidatëve për Bashkitë.

Nga ana tjetër, mendohet se do të vendoset edhe data e zhvillimit të Asamblesë së PS./real-news.tv

 

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303