fbpx

Rama: Meta, i vetmi që i janë falur hiletë dhe skandalet

Kryeminsitri i vendit, Edi Rama në fjalën e tij në Parlament, e cilësoi vendimin e Metës lidhur me anulimin e zgjedhjeve më 30 qershor si një akt brutal dhe të patolerueshëm.

Ai shtoi se Meta është bërë protagonist vend e pa vend.

Më tej, Rama shtron pyetjen e çfarë kërkon më shumë nga Shqipëria presidenti Meta?

“Kujt më shumë se Ilir Metës i janë falur hiletë skandalet. dhe i është dhënë kaq e kaq herë mundësia të rilindë, i burrëruar, i penduar, i kthjelluar. Historia nuk e gjen një politikan të dytë që të ketë qenë kaq bujare”, theksoi kryeministri./real-news.tv