20.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

Rama në Durrës, ironi dhe humor për opozitën

spot_img

Kryeministri i vendit, Edi Rama po zhvillon takimin në kuadër të ‘Bashkia që duam’ në qytetin e Durrësit.

Gjatë fjalës së tij, Rama foli ndaj opozitës me nota ironie dhe humori, ku ka shkaktuar të qeshura të shumta te qytetarët socialistë që ndodhen në takim.

Ai thumboi protestat e opozitës si dhe djegien e mandateve nga ana e tyre.

“Basha bëri gabim të madh. Se mendoi: pa djeg mandatet mora gjysmën e qeverisë, po ti djeg, do i marr të gjitha. Edhe me fallxhoren në krah… i ka thënë fallxhorja: dëgjo kam parë filxhan mbrëmë, harroje, ti do digjesh komplet, ajo ndezi flakën, Saliu ia kërciti në benzinë dhe shkrumë… I thotë fallxhorja: Isha dje te njona, pu pu ç’i bën filxhanit ajo, pashë një “L” të madhe dhe filxhani nga poshtë. Por e panë, bje turistë nga Vora, Kavaja, Shkodra, dhe në fund…ikin… I thashë, gjeni ca kova me bojna të bukura se vetëm të zezën kanë. Dhe duartrokisnin. Puna është se s’kemi ç’a i bëjmë. Dhe duhet të vazhdojmë përpara dhe duhet të bëjmë punën tonë”, ishin fjalët e Ramës./real-news.tv

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/397820074135071/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat