31.5 C
Tirana
E premte, 12 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Rama në intervistë në ‘Tg2’, flet për opozitën

spot_img

Mediat italiane vijojnë t’i kushtojnë vëmendje të rëndësishme krizës politike në vend. Kryeministri Edi Rama ishte sot në një intervistë live në një intervistë për ‘TG2 Post’, ku akuzoi opozitën se po krijon një krizë artificiale në vend.

Rama u shpreh se opozita është tejet mbrapa në zgjedhjet e qershorit dhe kjo është një nga arsyet kryesore të bojkotit të parlamentit dhe djegies së mandateve.

“Më vjen keq që për fat të keq këto imazhe janë përhapur, që kanë dhënë përshtypjen e një vendi që është në krizë, ka një krizë politike artificiale, të krijuar dhe të dashur nga një opozitë që duhet të përballet me zgjedhjet e qershorit dhe është tepër mbrapa me sondazhet, ka humbur para një viti në zgjedhjet që janë pranuar edhe nga opozita”, tha ndër të tjera Rama. /real-news.tv/

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat