“Rama nuk e voton Lleshin, tërhiqet pas një takimi misterioz!”

Screenshot_2-7.jpg

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar se kreu i qeverisë Edi Rama nuk do të votojë sot në parlament Sandër Lleshin si zëvendësministër të Brendshëm.

Sipas Berishës, Rama është tërhequr tërhoq pas mesnate pas një takimi të fshehtë falenderues që sipas tij kanë mbajtur presidenti Ilir Meta dhe ish ministri Fatmir Xhafa, të zhvilluar në rrethana të mistershme.

“U tërhoq, u palos pas një takimi të fshehtë falenderues Meta-Xhafa të zhvilluar në rrethana të mistershme, e zuri barku trimoshin e siçilisteve. Zhvillime interesante!?”, shkruan Berisha ne rrjetin social Facebook.

Postimi i plotë:

Ndodhi pas mesnate!

Terhiqet me bisht nen shale Kallam Deshtaku!

Te dashur miq, Kallam Deshtaku nuk do votoje sot ne parlament, ashtu siç rrahu dy dite me rradhe gjoksin dhe paralajmeroi ne nje sfide shah – mat se do votonte ne parlament Sander Lleshin si zevendesminister-minister.

U terhoq, u palos pas nje takimi te fshehte falenderues Meta-Xhafa te zhvilluar ne rrethana te mistershme, e zuri barku trimoshin e siçilisteve. Zhvillime interesante!?!?

scroll to top