fbpx

Rama nuk kursehet me Bullgarinë: Jeni një turp! Do ndërtojmë Evropën në…

rama-be.png

Kryeministri Edi Rama ka folur para Samitit të BE-së në Bruksel. Para gazetarëve, Rama u ndal te çështja bullgare dhe e quajti një turp për Evropën, duke thënë se nuk shpreson që të zgjidhet asgjë.
I pyetur nga gazetarët bullgarë, Rama nuk ngurroi t’ia thoshte në sy se janë “një turp.”
“Oh Bullgaria këtu. Jeni rrëmujë ju djema. Një rrëmujë e madhe dhe jeni një turp teksa mbani peng dy vete të tjera të NATO-s. Nuk pres lajme të mira sot, sepse siç e thashë dje u ngrit optimizmi por këtu jemi dhe është një ditë e re në Evropë por jo në Bullgari”, u shpreh ai.
Teksa u pyet nëse ka frikë se do të jetë Shqipëria, viktimë, Rama tha: “Ne s’do të jemi kurrë viktimë se e dimë që në këtë rrugë ka një Bullgari këtu dhe një Bullgari atje, por ne nuk e ndryshojmë kursin tonë dhe do e ndërtojmë Europën në vendin tonë”.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303