28.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Rama nuk ndalet! I merr Ilir Metës edhe shtëpin…

spot_img

Bashkia Skrapar është e radhës që i ka dhënë fund numërimit të votave për subjektet politike.Sipas të dhënave të siguruara pas përfundimit të votimit në këtë bashki rezulton se fituese është Partia Socialiste me 3 547 vota.Ndërkaq në këtë bashki duket një rritje e LSI e cila ka arritur që të grupojë 2 174 vota, ndërsa Partia Demokratike ka arritur vetëm 776 vota.

Ndërkohë deri më tani në vend ka përfunduar numërimi në 11 bashki, ndërsa Partia Demokratike Rezulton se ka fituar vetëm 2 prej tyre.

 

Rezultati në bashkitë që është mbyllur votimi:

 

Këlcyra: PS- 1750 vota, PD-AN-1070 vota dhe LS-509  vota

Memaliaj: PS-3271 vota, PD-AN-1404 vota dhe LSI 100 vota

Përmet: PS- 3648 vota, PD-AN-2024 vota dhe LSI 582vota.

Himare: PS-3447 vota, PD-AN- 1854 vota dhe LSI-341vota.

Pustec: PS-867 vota, PD-AN-473 vota dhe LSI-168 vota.

Poliçan: PS-3871 vota. PD-AN- 1045 vota dhe LSI 864 vota.

Kolonja: PS- 3666 vota, PD-AN- 2299 vota, LSI 763 vota dhe PSD 68 vota.

PS- 1154 vota, PD-AN- 901 dhe LSI 201 vota.

Has: PD-AN- 4576 vota, PS- 2735 vota

Tropojë: PD- 6443 vota, PS- 3094 vota.

Skrapar: PS: 3 547 vota, LSI-2 174 vota, dhe PD- 776 vota.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat