fbpx

Rama për policen e plagosur: Sot do ishim në funeralin e saj nëse…

rama-7.jpg

I ftuar në emisionin “Java” në TVSH, Kryeministri Edi Rama deklaroi se efektivja Ina Nuka ka qenë e trajnuar për menaxhimin e situatave të tilla, por ajo është goditur me lëndë plasëse.

Rama ka zbardhur edhe atë që mjekët turq e kanë  cilësuar si dëmtim nga lëndët plasëse që në Kodin Penal Shqiptar dënohet me 10 vjet burg.

Lënda plasëse ka rënë fillimisht në shall  dhe më pas e ka hequr me dorë. 

Nëse shpërthimi do ishte ndodhur aty në qafë,  do ishim në funeralin e saj. 

Ekspertiza e mjekëve në Turqi kanë shkruar “lëndë plasëse me bombë”. Pra nuk është fishekzjarr, por lëndë plasëse. Jemi në kushtet e dhunës së stimuluar”, tha ai.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *