24.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Rama: Protesta e studentëve na hapi sytë

spot_img

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me 373 ekselentë fitues të Platformës Punë të Mbarë pjesë e administratës publike.

Gjatë fjalës së tij, Rama tregoi se protesta e studentëve shërbeu si argument që ata të hapnin rrugë.

U desh protesta që ne ta shfrytëzonim protestën, për ti thënë atyre që duhet t’i hapim rrugë këtyre njerëzve sepse situata është e vështirë dhe me këta nuk po arrijmë të merremi vesh. Pra në një farë mënyrë u desh protesta që  na dha mundësinë që ta përdorim si argument që të hapim këtë rrugë dhe në fund tia dalim të realizojmë një qëllim të përbashkët.”, është shprehur Rama./real-news.tv/

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat