13.5 C
Tirana
E martë, 28 Maj, 2024

TË FUNDIT

Rama publikon foton, fillojnë të mbyllen pikat e basteve nga tatimet

spot_img

Kryeministri Edi Rama vijon që ta reklamojë nismën e qeverisë shqiptare për mbylljen e pikave të basteve në qendrat e banuara.

Rama ka publikuar një foto mbrëmë ku paralajmëron, se çdo pikë bastesh në territorin e vendit do të mbyllet nga 1 janari 2019 ndërkohë që tatimet duket se kanë filluar nga “puna” të mbyllin që tani të gjitha ato që janë pa letra.

“Tatimet do të mbyllin dhe referojnë në prokurori, çdo pikë bastesh si kjo që është kapur sot pa letrat në rregull! Dhe në 1 janar kjo do të jetë pamja e çdo bastoreje e kumarhaneje që s’do ketë ndërruar destinacion”, shkruan Kryeministri.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat