fbpx

Rama publikon videon dhe jep mesazhin e rëndësishëm për të gjithë ne…

RAMA.png

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin social Facebook një video nga ferma e Ilirianit, i cili pas kthimit nga emigrimi, vendos të merret me bujqësi duke kultivuar kryesisht patate dhe qepë.

Statusi:

RESPEKT🙏

Në Drithës të Korçës, Frida Krifca viziton fermën e Ilirianit, i cili pas kthimit nga emigrimi, vendos të merret me bujqësi duke kultivuar kryesisht patate dhe qepë.

Në vitin e parë kishte 1.2 dynym të mbjella dhe sot hapësira e kultivuar ka shkuar në 120 ha të mbjella.

👉Nëpërmjet mbështetjes së #AZHBR përmes programit #IPARD, Ilirjani ka  ngritur një pikë të re grumbullimi në fermë e cila i siguron ruajtjen e produktit me ambjente të përshtatshme për ta seleksionuar dhe paketuar dhe për ta nxjerrë në treg në standardin e kërkuar.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303