fbpx

Rama takohet sot me Kurtin në Prishtinë, vizitë pas 5 muajsh

Një takim do të zhvillohet sot në Prishtinë mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të VV, Albin Kurti.

Kanë kaluar pesë muaj nga takimi i tyre i fundit, kur Kurti bëri vizitën e tij të parë dhe të fundit si kryeministër i Kosovës, në Tiranë ku takoi fillimisht Edi Ramën.

Gjatë konferencës për shtyp, Kurti dhe Rama u ‘ndanë’ për çështjen e ‘minishengenit ballkanik’, pasi Kurti kërkoi para tij një ‘Makroshengen Shqiptar’, kurse kryeministri shqiptar bëri të qartë se pa ‘Minishengen Ballkanik’ nuk ka ‘Makroshengen Shqiptar’.