fbpx

Rama thirrje qytetarëve: Kurseni, nuk jeni me pushime

bandicam-2020-03-16-18-47-21-189.jpg

Ndër shumë mesazhe që ka dhënë sot Rama ka dhënë edhe një thirrje të fortë për qytetarët.  Rama u ka bërë thirrje qytetarëve që të kursejnë dhe të mos hanë shumë. Po ashtu Rama shtoi se shumë shpejt do ketë një plan ringritjen e ekonomisë.

“Duhet të jemi të qartë, se kjo është luftë dhe të gjithë jemi një. Por nuk do  jemi dot njësoj. Disa duhet të dalin nga shtëpia. Por të gjithë të tjerët që janë në shtëpi të mos i shikojnë si pushime dhe  të hanë e pinë më shumë seç duhet, pa menduar për ata që janë jashtë, pranda u them që të kurseni. Do kemi shumë shpejt brenda kësaj jave për një plan të qartë për ekonominë  dhe për rregullimin e të gjithë juve që në këtë luftë latë punën dhe jeni në shtëpi”, u shpreh Rama.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303