29.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Raporti i INSTAT: Ja sa u shtrenjtuan ushqimet në 1 vit

spot_img

Edhe pse rrogat dhe pensionet pothuajse janë në stanjacion shqiptarët i blejnë gjithnjë e më shtrenjtë produktet bazë.

Ushqimet janë shtrenjtuar duke e bërë kështu edhe më të vështirë jetesës e shqiptarëve, të cilët rreth 43% të buxheteve të tyre i përdorin për t’u ushqyer.

Instituti i Statistikave ka konstatuar se 4.3%. Sipas INSTAT rritje çmimesh ka pothuajse në të gjitha kategoritë. /Real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat