21.5 C
Tirana
E enjte, 30 Maj, 2024

TË FUNDIT

Raporti/ Ukraina bën bilancin e luftës, ja sa ushtarë rus janë vrarë

spot_img

Sipas një raporti të publikuar nga Ministria e Mbrojtjes në Ulrainë bëhet me dije se janë eleminuar 13.800 ushtarë rusë që prej fillimit të luftës Rusi-Ukrainë, 24 shkurt. Po asshtu, në raport shkruhet se ushtria e Ukrainës ka shkatërruar 430 tanke ruse, 1375 automjete të blinduara luftarake, 190 sisteme artilerie dhe 108 helikopterë.

Sot Ukraina është zgjuar në ditën e 21 të luftës, me raundin e katërt të negociatave për paqen që ka bërë disa përparime pozitive.

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky thotë se bisedimet kanë filluar të “duken më realiste”.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat