fbpx

‘Reagim për tu duartrokitur’/ Tensione mes Rusisë dhe Ukrainës, lojtari i kombëtares ruse kundër Putin: JO LUFTË!

Putin-Smolov.jpg

Ditën e sotme pushtimi i Ukrainës nga trupat Rusë, ka marrë vëmendjen e të gjithë botës.

Nëse deri tani kemi parë vetëm reagime nga personalitete të Ukrainës, një reagim për t’u duartrokitur vjen nga futbollisti kryesorë i kombëtares Ruse.

Fedor Smolov, përmes një postimi në “Instagram” ka kërkuar përfundimin e luftës, teksa ka shkruar “JO LUFTË”!

Smolov është lojtari i parë rusë i cili kërkon nga qeveria e tij të tërheq trupat nga territori i Ukrainës, veprim ky për tu duartrokitur, duke marr parasysh regjimin e presidentit Putin në Rusi.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303