fbpx

Refuzoi shumë oferta të tjera, Kessie zbulon përse zgjodhi Barcelonën

kessie-732x375.jpg

Milani falënderoi Franck Kessie në mediat sociale pas largimit të tij, ndërsa lojtari që kaloi te Barcelona, tregoi se Xavi luajti një rol vendimtar në lëvizjen e tij në Camp Nou.

Ish-ylli i kuqezinjve iu bashkua katalanasve si transferim i lirë pas përfundimit të kontratës së tij me Milanin. Barcelona konfirmoi nënshkrimin e tij të hënën, duke zbuluar se Kessie tani ka një klauzolë lirimi prej 500 milionë euro.

Kessie refuzoi disa oferta për zgjatje të kontratës nga gjigantët e Serie A dhe nënshkroi kontratën e tij me Barcelonën në mars.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303