fbpx

Regjistrohen 982 raste të reja dhe 3 humbje jete nga Covid-19 në 24 orët e fundit

lajm-i-fundit-3-3.jpg

Në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 982 të infektuar nga 5,724 testime të kryera. Ndërsa, si pasojë e sëmundjes Covid-19 e kanë humbur jetëne dhe tre qytetarë të tjerë.Ministria e Shëndetësisë në raportimin ditor të rasteve bën të ditur se të infektuarit u regjistruan në këto bashki: 275 raste në Tiranë, 102 raste në Shkodër, 73 raste në Durrës, 52 raste në Fier, 51 raste në Vlorë, 38 raste në Lushnje, Elbasan, 33 raste në Lezhë, 29 raste në Kavajë, 27 raste në Kurbin, 26 raste në Gjirokastër, 20 raste në Krujë, Berat, 19 raste në Malësi e Madhe, Sarandë, 15 raste në Kamëz, 12 raste në Kukës, 10 raste Vau i Dejës, 8 raste Rrogozhinë, Mat, Gramsh, 7 raste në Divjakë, Konispol, 6 raste Pogradec, Dimal, 5 raste në Mallakastër, Kuçovë, 4 raste në Has, Mirditë, Dibër, Bulqizë, Himarë, Peqin, 3 raste në Fushë-Arrëz, Shijak, Patos, Tepelenë, Belsh, 2 raste në Vorë, Përmet, Memaliaj, Korçë, Devoll, Poliçan, Skrapar, 1 rast në Pukë, Tropojë, Klos, Selenicë, Finiq, Këlcyrë, Dropull, Kolonjë, Cërrik, Librazhd.Ndërsa, aktualisht janë 10,592 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin. Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 100 pacientë, nga të cilët 15 janë në gjendje më të rënduar.Sa i përket rasteve fatale, nuk mundën që ta fitonin betejën me virusin një qytetare 64 vjeç nga Elbasani, një qytetare 70 vjeç nga Fier dhe një qytetar 75 vjeç nga Berati. Të shëruarit  për sot ishin 475 duke e çuar numrin e të shëruarve në 134,276 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (01 Shtator 2021)

Raste të reja ditore 982

Të shëruar në 24 orë 475

Të shtruar në spitale 100

Humbje jete në 24 orë 3

Testime ditore 5724

Testime totale 1,053,104

Raste pozitive 147,369

Raste të shëruara 134,276

Raste Aktive 10,592

Humbje jete 2,501

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 3,860

Shkodër 1,846

Vlorë 924

Durrës 836

Fier 745

Lezhë 589

Elbasan 527

Berat 375

Gjirokastër 302

Korçë 244

Dibër 178

Kukës 166

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303