fbpx

Rekord audience, Albin Kurti ‘mposht’ Berishën dhe Ramën

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka thyer rrjetin, duke u bërë kështu një ndër politikanët më të shikuar në rrjete sociale.

Ai ka qenë i ftuar mbrëmjen e djeshme në një program televiziv, ku ka thyer rekord shikueshmëria në Facebook.

Krahasuar me Berishën dhe me Ramën të cilët mund të shkojnë deri në 8 mijë shikime, Kurti ka arritur mbi 18 mijë vetëm mbrëmë.

Me këtë, ai i ka  dhënë një “leksion” liderëve të tjerë vendas por dhe shqiptarë.

Më poshtë, gjeni shifrat