fbpx

Rekord i zi viktimash nga COVID-19 në Maqedoni, konfirmohen 591 raste të reja

rmv.jpg

Shifër rekord viktimash nga Covid është shënuar gjatë 24 orëve të fundi në Maqedoninë e Veriut.

Statistikat e orëve të fundit bëjnë  me dije se 40 persona kanë humbur jetën dhe nga 1 683 teste janë konfirmuar pozitiv me Covid, 591 prej tyre.

Numri më i lartë të rasteve të reja me Covid është shënuar në Shkup.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar të infektuar me covid 47 641 raste të reja mes të cilëve kanë humbur jetën 1 345 persona.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303