fbpx

Renditja e FIFA-s, Shqipëria në vend, rekuperon Kosova

12-1-770x470.jpeg

FIFA ka publikuar ditën e sotme renditjen e fundit për vitin 2018.

Sipas kësaj renditjeje, Kombëtarja shqiptare nuk ka ndryshuar asnjë pozicion.

Kuqezinjtë e mbyllin vitin në vendin e 60-të në klasifikim me 372 pikë vitin.

Ndërkohë, ndryshe është situata për përfaqësuesen e Kosovës e cila e ka mbyllur vitin 2018 në vendin e 131-të duke bërë një vit mjaft të suksesshëm.

“Dardanët” kanë pasur një ecuri mjaft të mirë duke rikuperuar gjatë këtij viti plot 46 pozicione.

Skuadra e Bernard Shaland bëri një fazë spektakolare në Ligën e Kombeve duke e mbyllur në vend të parë.

Ndërkohë, sa u përket vendeve të para kombëtarja e Belgjikës vijon të ruajë vendin e parë në klasifikimin e përgjithshëm, ndjekur në vend të dytë nga kampionët e botës, Franca.

5-shja e para e renditjes mbyllen me Brazilin, Kroacinë dhe Anglinë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *