fbpx

Renditja FIFA, Shqipëria në vendnumëro, ngjitet Kosova

Kombetarja-ndeshja-miqesore-me-Norvegjine.jpg

Ndërkohë, gjërat kanë ndryshuar për mirë për përfaqësuesen e Kosovës të kualifikuar në play off-in e Ligës së Kombeve pasi kryesoi grupin e saj.

Djemtë e Shalond kanë rikuperuar 6 pozicione, duke u pozicionuar në vendin e 131-të, një pozicion i largët ky që vjen për shkak të anëtarësimit të vonuar të tyre në FIFA dhe UEFA dhe si rrjedhojë gjithçka ka filluar nga vendi i fundit.

Përsa i përket kryesimit të klasifikimit të përgjithshëm të FIFA-s, atë vazhdon ta mbajë Belgjika, duke lënë pas Francën me vetëm 1 pikë. Vendi i tretë shkon për Brazilin.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *