fbpx

Rëndohet bilanci i vdekjeve nga koronavirusi, lajm i keq nga Infektivi

Një tjetër viktimë, rëndohet serish bilanci nga koronavirusi. Ndërron jetë në QSUT një 82-vjeçar nga Kruja.

Viktima me inicialet B.D ishte prej ditësh i intubuar dhe pasditen e sotme ka ndërruar jetë.

82-vjeçari, përveç se i prekur me Covid-19, vuante dhe nga sëmundje të tjera. Ky është rasti i një infektimi komunitar, pra nuk dihet nga mund të jetë infektuar.