fbpx

Rëndohet situata në Përmet, zjarri përpin kullota

0D0DDFA0-CB9D-4E10-B890-08220FBD343C.jpeg

Situata në fshatin Kutal të Përmetit, që është përfshirë nga zjarri, është rënduar. Nga fotot e mëposhtme, duke se zjarri po përhapet në përmasa të konsidrueshme në kullotat e fshatit Kutal.

Terreni i vështirë e ka bërë të pamundur ndërhyrjen e zjarrfikësve nga toka dhe vendi është lënë në mëshirë të fatit. Në total në vendin tonë janë tetë vatra aktive.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303