Reshjet e shiut, rrëshqitje gurësh në Tiranë-Bulqizë

Moti i keq me reshje shiu që ka përfshirë vendin ka shkaktuar rrëshqitje gurësh në aksin rrugor Tiranë-Bulqizë, në afërsi të Shkopetit.

Mësohet se rruga është e kalueshme vetëm me një aks, ndërkohë punëtorët e mirëmbajtjes po punojnë për heqjen e gurëve dhe rikthimin në normalitet të qarkullimit.

Lër një koment