fbpx

“Respekto urgjent ‘5 Qershorin’ se le nam”, Presidenca i përgjigjet ashpër Ramës

121678470_10158720597647760_129226899450284743_o-1-545x450.jpg

Vijon kundërpërgjigja e Presidencës, pas reagimit të ashpër nga kryeministri Edi Rama për presidentin Ilir Meta.  Zëdhënësi i Metës, Tedi Blushi, përmes një mesazhi në rrjetet sociale Blushi teksa e cilëson Ramën si ‘Buburrec Trendi’, i sugjeron kryeministrit që të respektojë 5 Qershorin.

REAGIMI I BLUSHIT

Buburrec Trendi respekto urgjent 5 Qershorin se le nam dhe dënoi në emër të OSBE-së zgjedhjet e Kirgistanit që ishin si të Shijakut dhe Dibrës.

Me Presidentin ti je vite dritë larg.

Ishe ti që i fute në Parlament dhe i vendose në krye të Bashkive, kriminelët dhe trafikantët.

Këtë e di e gjithë bota!

Presidenti të ka ftuar në Përballje!

Po pret studion televizive dhe orën! Pse ke frikë?!

Pse mblidhesh si buburrec e fshihesh pas Twitterit?!

Je aq frikacak sa trembesh edhe nga protestat e popullit në Kirgistanin e largët!

Ora e Përballjes po afron!

As në skutat e Tëitter-it nuk do fshihesh dot po nuk respektove urgjent Marrëveshjen e 5 Qershorit!

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303