fbpx

Rey Manaj në modë në LaLiga 2, tre klube në garë për goleadorin

Screenshot_7-17.jpg

Rey Manaj shkëlqeu me Barcelonën B, duke shënuar 14 gola në kampionat sezonin e shkuar dhe tani ka disa ofertë nga LaLiga 2.Katalanasja “Sport” shkruan se Real Oviedo kërkon ta transferojë sulmuesin e kombëtares shqiptare, por ka konkurrencë.Manajn e duan edhe ekipe si UD Ibiza dhe Tenerife. Barcelona e ka blerë sulmuesin për 700 mijë euro nga Albacete dhe nuk dihet sa do për kartonin e lushnjarit.Në LaLiga2 Manaj ka luajtur edhe më parë, duke shënuar 10 gola me fanellat e Granada dhe Albacete në dy sezone e gjysmë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303