fbpx

Rezultoi pozitiv, Boris Johnson flet nga karantina: Kam akoma temperaturë

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka zbuluar se do të mbetet në izolim pasi ai ende vuan nga një simptomë e koronavirusit.

Në një video të postuar në llogarinë e tij në Twitter, Z. Johnson tha:

“Megjithëse jam duke u ndier më mirë dhe kam bërë shtatë ditët e mia të izolimit, por unë ende kam një nga simptomat, një simptomë të vogël.

Ende kam një temperaturë dhe kështu, në përputhje me këshillat e qeverisë, duhet të vazhdoj izolimin tim derisa të kalojë.”

 

Ditën e djeshme Johnson u pa duke dalë nga rezidenca e tij ikonike në Downing Street, duke iu përgjigjur thirrjes për të duartrokitur të gjithë personelin shëndetësor që po sakrifikon në linjë të parë ndaj koronavirusit.