21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

Riatdhesimi i shqiptarëve, publikohet kalendari i udhëtimeve

spot_img

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka publikuar këtë të enjte kalendarin e udhëtimeve që do të kryhen duke nisur nga e shtuna, për të gjithë ata qytetarë shqiptarë që kërkojnë të kthehen në atdhe. Sipas njoftimit, më datë 18 prill do të kryhet udhëtimi  Stamboll-Tiranë, më pas Tiranë-Romë dhe Romë-Tiranë. Ndërsa në datën 19, do të kryhen fluturimet Tiranë-Milano dhe Milano-Tiranë. Qeveria shqiptare ka planifikuar po ashtu dhe fluturime riatdhesimi nga Bari, Frankfurti, Parisi dhe Londra. Mësohet se qeveria do të shohë kërkesat e qytetarëve shqiptarë që kërkojnë të riatdhesohen, për të planifikuar më tutje mbi fluturime të tjera.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat