fbpx

Rikthehen reshjet e dëborës në Dajt

Janë rikthyer uljet e tmperaturave në vendin tonë.

Reshjet e dëborës janë rikthyer edhe në Tiranë në Dajt,  si dhe në qytete të tjera të vendit si në Korçë, Lezhë, Bulqizë dhe Shkodër.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore, nga -5ºC në 04ºC, në zonat e ulëta nga 01ºC në 11ºC dhe në zonat bregdetare nga 05°C në 11ºC.