Rikthehen sërish studentët, ja kur nisin protestat

Do të rinisin sërish protestat e studentëve në kuadër të 8 kërkesave të tyre.

Sipas studentëve, protestat do të ristartojnë pasi qeveria nuk i ka përmbushur të gjitha pikat e parashtruara.

Ndërkohë, ditën e sotme është bërë publike edhe një datë për fillim e protestave, ku bëhet me dije se studentët do të tubojnë në datën 22 maj në orën 12:00 para ministrisë së Arsimit.

Ata rikthehen pas disa muajsh, ku kujtojmë që gjatë dhjetorit dhe janarit, studentët kanë protestuar me orë të tëra përpara MAs dhe Kryeministrisë./real-news.tv