fbpx

Rikthehen tërmetet, lëkundja e fortë zgjon qytetarët, ja magnituda dhe epiqendra

termeti-1.jpg

Rikthehen lëkundjet sizmike. Greqia është zgjuar sot nga një tërmet i shkallës 4.6 rihter në ishullin e Kretës.

‘Epiqendra e tërmetit është shënuar 18 kilometra në perëndim-jugperëndim të fshatit bregdetar Arvi, në prefekturën e Heraklion, në jug të Kretës’ , njoftoi Instituti Gjeodinamik. të Athinës Kombëtare, shkruan protothema.gr.

Mësohet se thellësia e tërmetit që u ndje veçanërisht në Heraklio ishte 14.4 kilometra.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303