fbpx

Rikthehet Dimri , rinisin reshjet e borës në Dibër e Bulqizë

Screenshot_12-1.png

Kanë rinisur reshjet e borës në Dibër e Bulqizë.Mëngjesi i sotëm ka risjellë reshjet e borës, të një pranvere të vonuar. Dimri që mbajti me kohë të mirë, duket se nuk po del kollaj.Nga informacionet që kemi marrë, deri tani nuk ka pasur dëme në bujqësi e pemëtari.Dëbora nuk ka ngjitur në asfalt, dhe trashësia në qytet shkon 5 cm, ndërsa në zona të thella me lartësi mbidetare më të madhe trashësia arrin në 15 cm.Nuk ka probleme në rrugët nacionale, dhe në njësitë administrative.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303