29.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Rita dhe Dua nominohen për çmimin “British LGBT Awards”

spot_img

Të dyja artistet shqiptare Dua Lipa dhe Rita Ora janë në pritje për të performuar në dy ceremonitë e famshme “Grammy Awards” dhe “Brit Awards”.

Të dyja këngëtaret njihen si mbështetëse të komunitetit të lidhjeve me të njëjtën gjini, LGBT.

Themeluesja e “British LGBT Awards”, Sarah Garret ka thënë se shumë njerëz meritojnë të nominohen për këto çmime.

Ceremonia do të mbahet më 17 maj në “Marriott Grosvenor Squar” të Londrës./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat