fbpx

Roben i jep lamtumirën Bajernit

roben.jpg

Arjen Roben pritet t’i japë lamtumirën e fundit Bajernit të Mynihut pas përfundimit të kontratës me klubin gjerman.

Holandezi mund tw transferohet me parametër zero në Japoni te skuadra e FC Tokios.

Roben do t’i bashkohet edhe dy yjeve të tjerë, patriotit të tij Lukas Podolski dhe spanjollit Andres Injesta.

Ndonëse gjatë javëve të fundit është folur shumë për një rinovim të mengjarashit 35-vjeçar, duket se e ardhmja e Roben është larg Bajernit të tij./real-news.tv/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303