fbpx

Roberto De Niro: Presidentit nuk i intereson se sa njerëz vdesin nga koronavirusi

Ylli i Hollivudit Robert De Niro, ka reaguar sërish ashpër ndaj Presidentit amerikan Donald Trump, lidhur me menaxhimin e pandemisë.

“Presidentit nuk i intereson se sa njerëz vdesin nga koronavirusi”, ka thënë De Niro në një intervistë për BBC, ku e përshkroi situatën në Shtëpinë e Bardhë si “Shekspiriane”.

Kjo nuk është hera e parë që De Niro reagon ashpër ndaj Trump pasi edhe më parë ai e ka quajtur “idiot” dhe “të çmendur”